Najciekawsze miejsca w Warszawie.

warszawa

Warszawa jest miastem bardzo ciekawym i żywym. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Nie ważne czy jest melomanem, czy ceni sobie dobrą kuchnię, czy lubi klimatyczne miejsca, gdzie można wypić dobrą kawę, albo woli wieczorne życie towarzyskie. Wszystko to znajdziemy w Warszawie. Jest jednak kilka miejsc, które powinien odwiedzić każdy bez względu na to, gdzie później zaprowadzą go nogi.

Pięć miejsc, które trzeba odwiedzić w Warszawie.

W Warszawie znajdziemy wiele interesujących miejsc. Jeżeli nie goni nas czas to po prostu możemy iść przed siebie i cieszyć się odkrywaniem nowych zakątków bez mapy i przewodników, ale jeżeli jesteśmy ograniczeni czasem, a na dodatek mamy go niewiele warto stworzyć plan działania, który pozwoli nam zasmakować Warszawy choć trochę. Pierwszym miejscem, do którego warto się skierować jest Stare Miasto. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów jest Kolumna Zygmunta, a w niedalekiej odległości od niej Zamek Królewski i Kościół św Anny, przy której znajduje się wieża z tarasem widokowym. Warto się tam wdrapać, żeby zobaczyć piękną panoramę Warszawy. Potem możemy zatracić się w zwiedzaniu Starówki. Nie jest ona duża, bo Warszawa była całkowicie zniszczona w czasie II Wojny Światowej, ale nie można jej odmówić uroku. Małe uliczki, niewielki placyk z syrenką, barbakan, a po drodze Pomnik Małego Powstańca. Wszystko to okraszone mnóstwem klimatycznych knajpek i kawiarenek, gdzie możemy dobrze zjeść lub napić się pysznej kawy. Niedaleko od Starego Miasta, a właściwie płynnie przechodząc w Stare Miasto znajduje się Nowy Świat, centrum życia towarzyskiego Warszawy. I nie wiem, czy jest to spowodowane bliskością Uniwersytetu Warszawskiego, czy bliskością centrum Warszawy, ale znajdziemy tutaj wiele ciekawych miejsc, gdzie można posiedzieć i podyskutować z innymi, a potem podjechać kilka przystanków tramwajowych, żeby odwiedzić PGE Stadion Narodowy. On stosunkowo od niedawna stał się symbolem Warszawy, bo został oddany do użytku przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, ale od tamtej pory nie tylko odbywają się na nim mecze piłki nożnej. Można wziąć udział w niejednej ciekawej imprezie, a ilość osób, jakie stadion może pomieścić jest imponująca.  Kolejne miejsce, które jest warte odwiedzenia to Łazienki Królewskie. Znajdziemy tutaj spokój spacerując wśród zielonych, zadbanych ogrodów. Trzeba przyznać, że jest to miejsca, dzięki któremu Warszawa nabiera nowego znaczenia, bo ona ciągle głośna i zatłoczona nagle oferuje miejsce ciche i spokojnie, gdzie można po prostu uciec od codzienności. I to wszystko właściwie w centrum miasta. Jak nabraliśmy już sił to warto wrócić do samego centrum i wejść do Pałacu Kultury i Nauki. Wielu kojarzy się z czasami komunizmu, bo wtedy został zbudowany i tak też wygląda. Jednak Warszawa zaadoptowała ten budynek dla siebie i jest jej nieodłączną częścią. Można tam iść do kina, teatru. Albo po prostu wjechać na ostatnie piętro i podziwiać ogrom i piękno rozpościerającej się pod nami Warszawy. Jak widać to tylko skrawek Warszawy. O ciekawych miejscach można mówić godzinami, a najlepszą opcją byłoby po prostu samemu ich poszukać. Ale te pięć powyższych miejsc na pewno sprawi, że nawet najbardziej wymagający podróżnik znajdzie coś dla siebie i nie pożałuje, że chociaż na chwilę tam wstąpił.

Podsumowanie

Nie trzeba nikogo przekonywać, że Warszawa zasługuje na miano stolicy Polski. Jest tutaj wiele pięknych i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, zobaczyć. Jest to też miejsce, gdzie kultury można namacalnie dotknąć i ją poczuć. Warto odkrywać to miasto ciągle od początku, nawet jeśli ktoś spędził tutaj większość swojego życia i wydaje się, że zna ją już na wylot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *